Діяльність

Громадянське суспільство – третій сектор або суспільство участі – відіграє ключову роль у вирішенні суспільно-важливих проблем та реалізації глобальних цілей розвитку, участі в створенні майбутнього, якого ми хочемо. Ефективність держав залежить від розвитку суспільства. Різні суспільства реалізують різні пріоритети, серед яких безпека та політична стабільність, соціально-економічний розвиток, енергетична незалежність, технологічне лідерство, демографічне зростання тощо. Рівень відкритості та прозорості державних інституцій залежать від здатності громадянського суспільства взаємодіяти з органами влади та, за необхідності, протистояти їм; без сильного суспільства державне управління зміщається в напрямку непідконтрольної громадянам авторитарної моделі влади. Розвинуте суспільство через громадянські інститути виступає за верховенство права, захищає правові інтереси, згладжує соціальні протиріччя та гармонізує суспільні відносини, слугує джерелом інформації для широкої громадськості та урядів; забезпечує баланс між державним та комерційним сектором; відіграє роль стримуючого фактору відносно політичної влади, запобігає порушенню законів та надмірного втручання влади в приватне життя громадян, здійснює моніторинг корупції. В контексті порядку денного громадські організації роблять свій внесок в реалізацію Цілей сталого розвитку (ЦСР), особливо, соціальних, відіграють ключову роль в моніторингу реалізації ЦСР та забезпечення підзвітності урядів, а також приватного сектору. Основними формами роботи громадських організацій є: адвокаційна, експертно-дослідницька та інформаційно-просвітницька роботи.

Основний тягар кліматичної кризи розподілений у світі вкрай несиметрично; громадянське суспільство мобілізує зусилля, щоб залучити до відповідальності політиків та бізнес, зупинити діяльність підприємств з високим рівнем забруднення довкілля; у відповідь численні країни обмежують протестні заходи, що протирічить міжнародному праву. Нестабільний світ потребує тісної взаємодії з громадянським суспільством. В багатьох країнах посилюються загрози демократії, громадянське суспільство зіштовхується з посиленням обмежень, аж до замкнутої ізоляції, в якій лімітований доступ до інформації, включно з Інтернетом, використовуються нав’язливі технології відстеження та спостереження, цензура, дезінформація та маніпуляції суспільною думкою, придушення протестів за права та справедливість. Громадянські суспільства повинні мати безпечне та сприятливе середовище для виконання своєї ролі. Для цього необхідна стала правова основа розвитку громадянського суспільства як ключового партнера та консультанта держав, що відповідає міжнародним стандартам та гарантує реалізацію публічних свобод та ефективний доступ до правосуддя; політичне середовище, що створює сприятливі умови для діяльності громадянського суспільства; доступ до інформації; створення можливостей для участі громадянського суспільства в процесах прийняття рішень; надання довгострокової підтримки та ресурсів громадянському суспільству.

Як частина глобального громадянського суспільства, Україна впевнено йде шляхом розвинутої демократії та активно сприяє розвитку всього комплексу демократичних процедур, зокрема розбудові соціальних інституцій. Виходячи з цього, в 2000 році за ініціативи української геологічної спільноти була створена Всеукраїнська громадська організація «Спілка геологів України» (далі – Спілка, UAG, Організація).

Спілка є добровільною, незалежною, прозорою, відкритою, публічною та самоврядною громадською організацією, що об’єднує своїх членів на основі спільності їхніх інтересів для здійснення та захисту прав і свобод.

В основу ідеології UAG покладено прихильність до принципів сталого розвитку, усвідомлення, що використання природних ресурсів має забезпечувати зростання економіки для задоволення потреб людства, не ставлячи під загрозу можливість майбутніх поколінь задовольняти власні потреби.

Місією Спілки геологів України є об’єднання фахівців та студентів геологічного профілю, а також представників інших пов’язаних галузей, для сприяння розвитку й піднесенню престижу, пропаганди економічної та соціальної значущості геології, збереженню здобутків і традицій вітчизняної геологічної школи, виходу українських фахівців на світовий ринок, захисту прав та інтересів членів Організації як в Україні, так і за її межами.

Спілка ініціює міжнародні проєкти та долучає до них своїх партнерів. У цих проєктах беруть участь громадяни багатьох країн, зокрема Європейського Союзу. Багато українських геологів працювали і продовжують працювати за кордоном, набули нового громадянства, але не перервали зв’язків зі Спілкою геологів України. Тому за складом своїх членів Спілка є міжнародною громадською організацією.

Спілка геологів України здійснює діяльність за такими напрямами:

  • Організація наукових зустрічей та конференцій

    UAG пропонує різноманітні заходи для геологів: від невеликих наукових форумів, фахових конференцій та круглих столів до всеукраїнських з’їздів геологів України, де обговорюються глобальні питання використання природних ресурсів. UAG забезпечує платформу для вчених та практиків, які можуть поділитися результатами своїх досліджень, що ґрунтуються на сучасних знаннях та обміні досвідом з колегами.

  • Освітні програми

    Протягом десяти років працює і надалі функціонуватиме програма «Підвищення кваліфікації фахівців нафтогазової галузі України для міжнародного співробітництва та роботи в західних компаніях». Зарубіжні компанії, що працюють в Україні, вимагають від своїх співробітників високого кваліфікаційного рівня. Українські фахівці, що мають намір працювати за кордоном, також потребують спеціальної підготовки відповідно до західних стандартів. Програма підвищення кваліфікації надає таку підготовку через лекції, семінари та тренінги.

  • Видання наукових та науково-популярних журналів і книг

    Продовжується випуск науково-популярних книг для молоді із серії «Надра земні, надра духовні».

    У вільному продажі є карти «Нафтогазовий комплекс України» масштабу 1:500 000.

  • Виконання ґрантів на дослідження

    Виконання проєктів, які фінансуються ЄС та спрямовані на розвиток нових можливостей співпраці з освітніх та професійних програм, ліцензування та дозвільних процедур, систем звітності, практики розвідки, видобутку, переробки сировини і утилізації відходів тощо.

  • Нагородження відзнаками UAG кращих у професії
  • Підтримка вчителів/керівників гуртків геологічних/природничих наук

    Щоб заповнити прогалину в освіті з геологічних/природничих наук було започатковано шкільний курс допрофільної підготовки для учнів 8-10 класів «Основи геології», успішно впроваджений в українських школах. Викладання курсу передбачає професійний розвиток педагогів, для яких розроблено методичні рекомендації, проведено навчальні семінари та геологічні екскурсії.

  • Підтримка студентів профільних спеціальностей

    Робота зі студентською молоддю є пріоритетним напрямом у діяльності Спілки геологів України. UAG активно працює з молоддю, допомагаючи з проходженням виробничих практик, відзначаючи успіхи кращих студентів нагородами Спілки. Наші заходи пов'язують студентів з досвідченими професіоналами.

  • Сприяння поінформованості громадськості з питань геологічних наук

    Освітня та інформаційно-просвітницька діяльність з питань раціонального використання природних ресурсів, захисту, збереження і відновлення природного середовища.