Конференції

Дата Захід чи подія  
2001 р. На щорічній конференції в м. Амстердамі (Нідерланди) до EAGE прийнято Спілку геологів України.
2001 р. Інтеграція у світову геологічну спільноту – один з головних пріоритетів діяльності Спілки геологів України. Вперше серед країн СНД відбулася презентація AAPG. Візит до України голови AAPG Роберти Гріс на запрошення голови Спілки геологів України П.О. Загороднюка.
8-13 вересня 2003 р. У Криму в м. Гурзуф відбулася П’ята міжнародна конференція «Проблеми геодинаміки і нафтогазоносності Чорноморсько-Каспійського регіону».
3 жовтня 2003 р. у Львові під егідою Спілки відбулася Міжнародна наукова конференція «Історія, сучасний стан та перспективи розвитку нафтогазової промисловості України в контексті європейської інтеграції». На будівлі аптеки по вул. Коперника у Львові Спілкою геологів України відкрито пам'ятну дошку на честь події, що стала поштовхом до розвитку нафтової промисловості в усьому світі.
27-30 жовтня 2003 р. Сьома Міжнародна спеціалізована виставка та конференція «Нафта та газ-2003»
7–10 червня 2004 р. 66-та конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у м. Парижі, Франція.
20–28 серпня 2004 р. 32-й міжнародний геологічний конгрес – нові горизонти, м. Флоренція, Італія.
22 жовтня 2004 р. SONDEX гарантує високу точність вимірювань (презентація спільного проєкту)
21 жовтня 2004 р. У ДК «Укргазвидобування» відбулася презентація спільного проєкту сервісної компанії ЗАТ «Укрпромгеофізика», ЗАТ «Концерн Надра» та виробника геофізичної техніки – англійської фірми Sondex.
02 листопада 2004 р. Наприкінці жовтня у Києві, в Українському державному геологорозвідувальному інституті відбувалася надзвичайно важлива для геологів подія – науково-методичний семінар «Геологічні пам'ятки України», зорганізований та проведений зусиллями Департаменту геологічної служби Державного комітету природних ресурсів України, Українського державного геологорозвідувального інституту, ЗАТ «Концерн Надра», ВГО «Спілка геологів України».
15 листопада 2004 р. Злата Прага приймає регіональну конференцію AAPG. Ця регіональна конференція була організована європейським Бюро Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG) та Геологічною службою Америки (GSA) за організаційної підтримки Чеської геологічної служби (CGS) і проходила в празькому Конгрес-центрі з 10 по 13 жовтня нинішнього року.
16 травня 2005 р. Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю з дня народження академіка В.Г. Бондарчука
13–15 травня 2005 р. В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, з ініціативи геологічного факультету, відбулася друга міжнародна науково-практична конференція “Енергетика Землі, її геолого-екологічні прояви, науково-практичне використання”, присвячена 100-річчю з дня народження академіка В.Г. Бондарчука. Поміж організаторів конференції були також інститути геологічного профілю НАНУ, Державна геологічна служба, Спілка геологів України.
13–16 червня 2005 р. 67-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у м. Мадриді, Іспанія.
23 червня 2005 р. Абіогенна чи біоорганічна? (нотатки до конференції з походження нафти та з’їзду AAPG в Калгарі). Щорічний з’їзд, наукова конференція і промислова виставка Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG), а головне – перша у Західній півкулі конференція з походження нафти під егідою найбільш знаного товариства нафтових геологів відбулись у Калгарі.
12-16 вересня 2005 р. В Гурзуфі працювала VI Міжнародна конференція "Крим-2005: геодинаміка, сейсмічність і нафтогазоносність Чорноморсько-Каспійського регіону". Серед організаторів конференції – Спілка геологів України, Європейська асоціація геовчених та інженерів EAGE.
19-25 жовтня 2005 р. П’ята міжнародна конференція з геології та нафтогазового потенціалу Каспійського та Чорного морів. У Бакинській конференції, присвяченій геології та нафтогазоносності Каспійського та Чорного морів взяли участь представники Спілки геологів України.
13–15 листопада 2005 р. Спілка геологів України приймала представників AAPG. З офіційним візитом Київ відвідали президент AAPG доктор Пітер Роуз та президент Європейського регіону доктор AAPG Джон Брукс. Доктор Роуз прочитав лекцію «Зменшення ризику нафтогазорозвідувальних робіт завдяки впровадженню аналізу систематичних ризиків (на прикладі досвіду міжнародних корпорацій у 1900-х роках)» для 120 працівників нафтогазової галузі України та зустрівся зі студентами геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
12–15 червня 2006 р. 68-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у Відні.
4–8 вересня 2006 р. ПРОГЕО вперше в Україні. (V Міжнародний симпозіум «Європейська політика охорони геологічних пам'яток. Теорія та практика»). Вперше в Україні відбувався Черговий (V) Міжнародний симпозіум, ініційований Європейською асоціацією зі збереження геологічної спадщини (ПроГЕО). Спілка геологів України – серед організаторів заходу, який відбувся у Києві та Кам’янці-Подільському.
3–4 жовтня 2006 р. У Києві в приміщенні Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення (ІГМР) Національної академії наук України (НАН України) відбувся VII з’їзд Українського мінералогічного товариства (УМТ). З’їзд проведено, зокрема, і коштом Всеукраїнської громадської організації (ВГО) “Спілка геологів України”.
15-18 квітня 2007 р. В м. Ялта відбулась міжнародна конференція «Ti – 2007 в СНД», організована Міждержавною асоціацією Титан, яка об’єднує підприємства, науково-дослідні, конструкторські установи з країн-членів СНД в галузі дослідження, видобування і переробки титанової сировини. Серед учасників – представники Спілки геологів України.
17–21 травня 2007 р. Другий міжнародний симпозіум “Неоген Центральної та Південно-Західної Європи”, м. Капфенштайн, Австрія.
11–14 червня 2007 р. 69-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у Лондоні.
Вересень 2007 р. Налагоджування міжнародних контактів у сфері геофізичного сервісу (Індія).
01 жовтня 2007 р. Сьома міжнародна конференція «Крим-2007». Традиційна кримська конференція, присвячена геодинаміці, тектоніці та флюїдодинаміці регіону Чорного та Каспійського морів, дещо розширила свій формат і залучила до розгляду всі нафтогазоносні регіони країни, проте звузила його регіонально, виключивши з тематики Каспійський регіон.
22 жовтня 2007 р. Перша Міжнародна науково-практична конференція «Український Бурштиновий Світ». Організатори конференції – Національна Академія наук України, Міжнародний Благодійний фонд «Українська Родина», Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Міністерство фінансів України, Рівненська обласна державна адміністрація, Спілка геологів України.
17–21 листопада 2007 р. Регіональна конференція Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG) в Афінах: нешаблонний підхід.
4–6 березня 2008 р. Міжнародна науково-практична конференція «Еволюція гранітоїдів і пов'язаних з ними корисних копалин у зв'язку з енергетикою Землі та етапами її тектоно-магматичної активізації». На геологічному факультеті відбулася міжнародна конференція, присвячена 80-річчю заслуженого професора університету, почесного геолога України, заслуженого діяча науки і техніки Михайла Івановича Толстого.
Березень 2008 р. Нові типи перспективних родовищ в океанах. Міжнародний конгрес в Аахені. Стан вивчення різних типів мінералізації в океані, результати визначення хімічного і мінерального складу та характеру розподілу потенційних руд океану, шляхи вирішення технологічних проблем вилучення із них корисних компонентів, екологічні ризики освоєння нових типів руд, правові питання розробки океанічних руд – ось неповний перелік тем, що обговорювались на міжнародному конгресі Shaping the Future Deep-Sea Minerals and Mining (DSMM), який проходив у березні 2008-го в м. Аахен (Німеччина). Серед учасників конференції – члени Спілки геологів України.
16–17 квітня 2008 р. Міжнародна конференція «Проблеми стратиграфії кам'яновугільної системи»
16–17 квітня 2008 р. В Києві відбулася організована Спілкою геологів України міжнародна конференція «Проблеми стратиграфії кам’яновугільної системи», присвячена 100–річчю з дня народження видатного геолога, стратиграфа, палеонтолога, знавця кам’яновугільної системи, професора Київського національного університету Ольгерда Леонардовича Ейнора.
19–22 травня 2008 р. XXXI сесія українського палеонтологічного товариства
19–22 травня 2008 р. В м. Сімферополі відбулася чергова зустріч українських палеонтологів та їхніх колег із зарубіжних країн, в організації якої взяли участь Українське Палеонтологічне товариство НАН України, Інститут геологічних наук НАН України, де зосереджені основні кадри палеонтологів України, та Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського.
24-28 травня 2008 р. VII Міжнародна науково-практична конференція «Нові технології і техніка дослідження нафтогазових свердловин. Інформаційне забезпечення розвідки і видобутку». В Києві в період з 24 -28 травня 2008 року пройшла VII Міжнародна науково-практична конференція «Нові технології і техніка дослідження нафтогазових свердловин. Інформаційне забезпечення розвідки і видобутку».
9–13 червня 2008 р. 70-та, ювілейна, конференція EAGE (спільно з SPE, товариством нафтових інженерів). Спілка геологів України взяла участь у виставці в Римі.
6–14 серпня 2008 р. 33-й Міжнародний геологічний конгрес, м. Осло, Норвегія. Девіз конгресу в Осло: у системі наук про Землю – запорука сталого розвитку людства!
26-29 серпня 2008 р. VII Європейська вугільна конференція. З 26 по 29 серпня 2008 року у Львові проходила VII Європейська вугільна конференція. Її організатори: Інститут геології та геохімії горючих копалин НАН України (м. Львів), Інститут геологічних наук НАН України (м. Київ), підприємство «Західукргеологія» НАК «Надра України» (м. Львів) за підтримки Національної академії наук України, Міністерства вугільної промисловості України, Міністерства охорони навколишнього середовища України, НАК «Надра України», Всеукраїнської громадської організації «Спілка геологів України».
15-19 вересня 2008 р. Єреванська конференція «Ресурсовідновлювальні, маловідходні та природоохоронні технології освоєння надр». Традиційно, конференція організовується у різних місцях, сьома відбулася 15-19 вересня 2008 р. у Єревані стараннями Державного інженерного університету Вірменії (ДІУА), департаменту надрологіі і металургії. Серед учасників – члени Спілки геологів України.
1-4 жовтня 2008 р. У Дніпропетровську на базі Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України проходила П'ята міжнародна науково-практична конференція «Метан вугільних родовищ України», в якій взяли участь представники Спілки геологів України.
16–17 жовтня 2008 р. Друга міжнародна науково-практична конференція «Український бурштиновий світ». Конференція відбулася 16–17 жовтня 2008 р. у Києві. Організатори конференції – Національна академія наук України, Міжнародний благодійний фонд «Українська родина», Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Міністерство фінансів України, Рівненська обласна державна адміністрація, ВГО «Спілка геологів України».
6–7 листопада 2008 р. Спільні турботи України І ЕС про енергетичну безпеку Європи: Другий київський безпековий форум. Спілка геологів України взяла участь у Другому Київському безпековому форумі, який пройшов у Києві 6–7 листопада 2008 року. Захід організований фондом Open Ukraine під патронатом Міністерства закордонних справ України.
20–22 травня 2009 р. УКРНДІГАЗ – наукова база газовидобутку в Україні. Науково-технічна конференція
20–22 травня 2009 р. У м. Харкові відбулася науково-технічна конференція «УкрНДІгазу – наукова опора газовидобутку в Україні», присвячена 50-річчю інституту. На конференцію прибули понад 80 делегацій загальною кількістю близько 300 осіб.
8–11 червня 2009 р. 71-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці в Амстердамі
2-9 вересня 2009 р. International School of Earth's Sciences
2-9 вересня 2009 р. В Одесі вже в п'яте відбулися семінари Міжнародної школи з вивчення наук про Землю (Project I.S.E.S. - International School of Earth's Sciences). Заняття проводять провідні світові фахівці в галузі наук про Землю. Від імені правління «Спілки Геологів України» з привітанням виступила Л. Ф. Гафич.
23-25 вересня 2009 р. Науково-практичний семінар, присвячений 10-річчю ЗАТ «Укрпромгеофізика»
5 жовтня 2009 р. Міжнародний форум «Інновації та технології вищої якості» – наймасштабніший комплексний захід у сфері інновацій. У Києві в приміщенні ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбувся Міжнародний форум «Інновації та технології вищої якості» – один із наймасштабніших комплексних інноваційних заходів на теренах України, що поєднав ділову програму та експозиційну частину. Журнал «Геолог України» – інформаційний партнер заходу.
12 листопада 2009 р. Міжнародна конференція «Рудна база титану в СНД» - 2009
12-14 травня 2010 р. Міжнародний симпозіум «Видобуток і обробка бурштину на Самбії». У роботі симпозіуму взяли участь близько ста вчених з Білорусі, Німеччини, Литви, Польщі, Росії та України. Всі учасники – провідні фахівці, професіонали в галузі геології, мінералогії і палеогеографії викопних смол, біологічних включень в бурштині, художньої обробки і естетики сонячного каменю, історії бурштинового виробництва і археологічних знахідок виробів з бурштину.
3 червня 2010 р. в Донецьку відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Шахтний метан. Фінансування проєктів в Україні». Основна мета форуму – сприяти фінансуванню нових інвестиційних можливостей у галузі видобутку та утилізації шахтного метану в Україні.
14–17 червня 2010 р. 72-га конференція та виставка EAGE. Спілка геологів України взяла участь у виставці в Барселоні.
5–10 серпня 2010 р. 34-й Міжнародний геологічний конгрес, м. Брісбен, Австралія
28 вересня - 1 жовтня 2010 р. Форум «Інновації та високі технології» - місток між освітою, наукою та виробництвом. У виставковому центрі «Київекспоплаза» відбувся Міжнародний форум «Інновації та високі технології», який було організовано Національною академією наук України, Державним комітетом України з питань науки, інновацій та інформатизації, Міністерством освіти та науки України, Державним агентством України з інвестицій та розвитку та ТОВ «Лабораторія маркетингових досліджень». Він став єдиним масштабним комплексним інноваційним Форумом в Україні, що поєднав ділову програму з експозиційною частиною. Журнал «Геолог України» - інформаційний спонсор заходу.
6-8 жовтня 2010 р. Шоста міжнародна науково-практична конференція «Метан вугільних родовищ України». В Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України у місті Дніпропетровську з 6 по 8 жовтня 2010 року проходила шоста Міжнародна науково-практична конференція «Метан вугільних родовищ України». Конференція традиційно відбувається кожних два роки.
17–19 жовтня 2010 р. Регіональна конференція Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG) в Києві, організована за сприяння Спілки геологів України, NADRA GROUP.
18–22 квітня 2011 р. Міжнародна наукова конференція «Наукові засади геолого-економічної оцінки мінерально-сировинної бази України та світу» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
16–20 травня 2011 р. ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Геологічні пам’ятки – яскраві свідчення еволюції Землі»
16–20 травня 2011 р. У Кам’янець-Подільському національному педагогічному університеті імені Івана Огієнка за ініціативи відділу «Геологічний музей» Національного науково-природничого музею НАН України та за підтримки Національного природного парку (НПП) «Подільські Товтри», відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Геологічні пам’ятки – яскраві свідчення еволюції Землі».
23-26 травня 2011 р. 73-тя щорічна конференція EAGE у Відні: нетрадиційні ресурси та роль нових технологій.
31 травня - 1 червня 2011 р. Міжнародна конференція Shale Gas Results in Europe-2011
21-24 червня 2011 р. Майбутнє вуглепетрографії (за матеріалами науково-практичного семінару в Санкт-Петербурзі)
19–26 серпня 2011 р. 11-й симпозіум з викопних кнідарій і губок. Наукові засідання проходили у приміщенні Інституту зоології, розміщеному на набережній р. Маас у Льєжі.
1–11 жовтня 2011 р. Третій симпозіум з геології Чорноморського регіону (Румунія, Букурешти).
15 лютого 2012 р. Відкриття Польського клубу в Приватному вищому начальному закладі «Інститут Тутковського». В урочистих заходах взяли участь представники Управління освіти Оболонського району міста Києва, студенти столичних вишів, учнівська молодь м. Києва, співробітники NADRA GROUP. Клуб діє завдяки спільним зусиллям Інституту Тутковського та проєкту "Освіта без кордонів". Основним напрямом діяльності клубу є функціонування курсів польської мови.
Березень 2012 р. Спілка геологів України приймала представників AAPG. З офіційним візитом Київ відвідав президент AAPG Пол Веймер, професор, голова Фонду Брюса Д. Бенсона в університету Колорадо, директор Центру прикладних студій енергетичних ресурсів і корисних копалин.
20 квітня 2012 р. Міжнародна науково-практична конференція «Енергоефективні технології для інтенсифікації видобутку, переробки та використання вуглеводневих енергоресурсів і кам’яного вугілля»
19–20 квітня 2012 р. Наукова конференція «Такий мінливий світ мінералогії» (до 100-річчя від народження академіка Є.К.Лазаренка)
17 травня 2012 р. Міжнародний науковий семінар «Від смоли хвойних до бурштину. Ідентифікація викопних смол»
4–7 червня 2012 р. 74-та конференція Європейської асоціації вчених та інженерів в галузі наук про Землю (EAGE), яка проходила в столиці Данії.
5–10 серпня 2012 р. Австралія – Брісбен – конгрес: сім днів і океан вражень (відлуння 34-го Міжнародного геологічного конгресу)
25–27 вересня 2012 р. 5-й Міжнародний форум комплексного лабораторного забезпечення LabComplEX-2012: актуальні питання лабораторної індустрії
23-25 жовтня 2012 р. Нафта і газ 2012. У виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» пройшов щорічний Міжнародний форум нафтогазової промисловості «Нафта і газ-2012», організований НАК «Нафтогаз України» та виставковою компанією «ACCO International». Програма форуму включала професійну виставку та науково-практичну конференція.
8-9 листопада 2012 р. Відбулася Регіональна конференція та виставка APPEX 2012, організована AAPG Європейський регіон на тему «На перетині Східної та Західної геологорозвідки та видобутку нафти і газу» (м. Стамбул, Туреччина). Всеукраїнська громадська організація «Спілка геологів України» виступила партнером з організації цієї конференції, а NADRA GROUP став її спонсором.
31 січня 2013 р. Підписано угоду про співпрацю між Монгольським геологічним товариством та Спілкою геологів України (м. Улан-Батор, Монголія).
21-24 березня 2013 р. Міжнародний науковий бурштиновий симпозіум у Польщі. Спілка геологів України була представлена на Міжнародному науковому симпозіумі з дослідження бурштину «Бурштин. Родовища - Колекції - Ринок»,
15-17 травня 2013 р. Міжнародна конференція «Сучасні проблеми природничих наук», присвячена 155-й річниці від дня народження академіка Павла Аполлоновича Тутковського.
17-18 квітня 2013 р. Перша київська міжнародна наукова конференція «Наукові та методологічні основи медичної геології»
27 травня - 1 червня 2013 р. В Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. Н.П. Семененка НАН України та з ініціативи його колективу проходила науково-практична конференція «Гранітоїди: умови формування та рудоносність».
23-26 вересня 2013 р. У м. Києві пройшла Міжнародна наукова конференція «Стратиграфія осадових утворень верхнього протерозою та фанерозою».
2-3 жовтня 2013 р. У м. Донецьку відбулася Третя міжнародна науково-практична конференція «Оцінка, видобуток та використання нетрадиційних видів газу: залучення інвестицій», яка проходила в рамках виставки «Надра. Корисні копалини – 2013».
16 жовтня 2013 р. У м. Києві у Виставковому центр «КиївЕкспоПлаза» пройшла Наукова-практична конференція за міжнародною участю «Наукові та методологічні перспективи розвитку геологічної освіти»
29 листопада 2013 р. Спілку геологів України прийнято до Європейської федерації геологів (EFG).
29-30 травня 2014 р. Семінар «Геологи Європи у третьому тисячолітті» (м. Палермо, Італія; EFG). Спілка геологів України уклала угоду з Європейською федерацією геологів (м. Палермо, Італія). З доповіддю виступав В.П. Безвинний.
7 липня 2014 р. Семінар «Геологи Європи у третьому тисячолітті»
23-24 жовтня 2014 р. В м. Олевську Житомирської області відбулась науково-практична конференція «ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ВИВЧЕННЯ ПЕРЖАНСЬКОГО РОДОВИЩА БЕРИЛІЮ ЯК СВІТОВОГО ЕКСКЛЮЗИВУ»
28 жовтня 2015р. У приміщенні Інституту геологічних наук НАНУ відбулась лекція Рея Леонардо (AAPG) «Мінливий світ природного газу: прогноз розвитку галузі до 2030 р.». Організатори: ІГН НАН України, ПВНЗ «Інститут Тутковського», ВГО «Спілка геологів України», ДП «Науканафтогаз».
4 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом KINDRA для національних експертів.
12 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом CHPM2030 для національних експертів. Oрганізатори: EFG, Експертна Рада Спілки геологів України від імені консорціуму CHPM2030, ІГМР НАНУ.
14 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом UNEXMIN для національних експертів. Oрганізатори: EFG, Експертна рада Спілки геологів України від імені консорціуму UNEXMIN, ІГМР НАНУ.
2-3 листопада 2016 р. Відбувся семінар за проєктом INTRAW для національних експертів "Практика надрокористування в Європі та Африці".
14 листопада 2017 р. У Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАНУ відбулися обговорення спільних наукових досліджень у рамках міжнародного українсько-словацького проєкту, а також лекція Ігоря Броски «Аксесорні мінерали гранітоїдів Північних Карпат». Учасники заходу: Інститут наук про Землю Словацької академії наук, Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, ПВНЗ «Інститут Тутковського».
7 грудня 2017 р. VI з’їзд геологів України. На розгляд VI з’їзду геологів винесено питання щодо впровадження в Україні стандартів ЄС з ефективного і збалансованого використання енергетичних, мінеральних, водних та земельних ресурсів.
23 лютого 2018р. Друга науково-практична конференція "Стан та перспективи освоєння Пержанського рудного району", с. Перга, м.Олевськ.