CRM-geothermal

Старт проєкту: 2022 рік
Тривалість проєкту: 48 міс
Grant agreement: nє101058163
Веб-сайт проєкту: https://crm-geothermal.eu/

Геотермальні рідини часто містять велику кількість елементів, які ЄС вважає «критичною» сировиною (CRM). Попередні розрахунки показують, що навіть одна свердловина може виробляти однозначні відсотки від потреб ЄС. Комбінований видобуток тепла та корисних копалин максимізує віддачу від інвестицій, мінімізує вплив на довкілля, не потребує додаткового землекористування, не залишає спадку від видобутку корисних копалин, має майже нульовий вуглецевий слід і забезпечує внутрішні постачання CRM.

Щоб оцінити загальний потенціал постачання, CRM-geothermal розширить існуючий атлас геотермальних флюїдів шляхом збору нових даних і відбору проб свердловин для визначення вмісту CRM у Європі та Східній Африці. Буде оцінено потенціал різних геологічних умов для комбінованого видобутку. Методи видобутку/розділення існують, але їх необхідно адаптувати до суворих умов таких систем (висока температура, тиск і солоність). Комбінації матеріалів і схеми потоків будуть оцінені в лабораторному масштабі для оптимізації систем для різних геотермальних установок і CRM.

Модульна мобільна установка буде розроблена та розгорнута на існуючих геотермальних об’єктах для проведення пілотних досліджень, дослідження масштабування та системної інтеграції. Технологічні розробки супроводжуватимуться оцінками екологічних і соціальних впливів для забезпечення ефективного управління. Для створення довіри серед інвесторів, регуляторів та громадськості буде розроблено шаблон звітності, сумісний із UNFC/UNRMS. Проект просуватиме ключові орієнтири для залучення зацікавлених сторін, щоб отримати та підтримувати «соціальну ліцензію на діяльність». Комбіноване видобування створює нові бізнес-можливості як для малих і середніх підприємств, так і для великих компаній, і його економіка за ймовірних майбутніх подій на ринку буде досліджена з метою запропонувати відповідні бізнес-моделі.

CRM-геотермальна енергія відкриє потенційно величезний невикористаний ресурс і розгорне рішення, щоб допомогти Європі досягти стратегічних цілей Зеленої угоди ЄС і Порядку денного сталого розвитку.

EFG є партнером у проекті Horizon Europe під назвою CRM-geothermal. В рамках проекту EFG запустила відеоконкурс для учнів 12-18 років. Усю інформацію можна знайти за посиланням.

 


Брошюра
проєкту

(англійською)

Прес-реліз

Потсдам
Травень 2023
(англійською)

Прес-реліз

Корнуолл
Жовтень 2023
(англійською)