Коли
Перший етап - продемонструвати спроможність концепції, вирішивши основний виклик на перехресті (interface) між поверхневими/підповерхневими частинами, що зараз відповідає технологічному рівню готовності TRL2. Решта компонентів мають вищі рівні TRL. Проєкт підніме це перехрестя та загальну концепцію до рівня технлогічної готовності TRL 4. Лабораторна демонстрація потужністю 20 кВт для інтерфейсу, TRL 4, буде зосереджена на циклі CO2 та його функціонуванні. Це займе три роки. У разі успішного завершення другий етап передбачає побудову демонстратора потужністю 100 кВт, який інтегрує підземні та поверхневі компоненти для досягнення рівня TRL6 в рамках другого, тривалого проєкту тривалістю у три роки. Третій етап тривалістю у три роки спрямований на впровадження технології на комерційному рівні.
Чому
Ця система має потенціал для масштабованої реалізації з високими показниками продуктивності та великим потенціалом енергозберігання. Вона може використовуватися для зберігання та виробництва електроенергії, опалення та охолодження, а також часткової секвестрації CO2. Концепція мінімізує витрати та вплив на поверхню, збільшує потужність енергозберігання та забезпечує подачу енергії у різних формах, забезпечуючи велику універсальність завдяки можливостям інтеграції в різноманітні застосування.
Що
Новаторська концепція інтегрує енергозберігання термоелектричного типу на основі оберненого транскритичного циклу CO2 для відновлювальної енергії у формі електричної, теплової енергії та зберігання CO2 в геологічних формаціях.
Як
Розробка доказу концепції на рівні технологічної готовності TRL 4 на основі інтеграції моделей для системи, компонентів та інтеграції енергетичних систем, лабораторна демонстрація на потужності 20 кВт, а також експериментальні дані, зосереджені на викликах, що стосуються перехрестя між поверхневими компонентами та підземними системами, де існують прогалини у знаннях та технологіях.
Хто
Мультидисциплінарний консорціум із експертами у сфері енергетики (турбомашинобудування, процесів, теплообміну, зберігання енергії, теплових систем тощо), геології (проєктування свердловин, підземного зберігання CO2 тощо) та соціальних наук (управління ризиками, залучення громадськості), за підтримки підтримкою провідних європейських асоціацій геології та промислових підприємств у сфері енергетики.