АДАПТАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МОНІТОРИНГУ ПІДЗЕМНИХ ВОД ДО ВИМОГ ВОДНОЇ РАМКОВОЇ ДИРЕКТИВИ (ВРД). Павлюк Н.М.

< Повернутися

11 жовтня 2024

Водна рамкова директива встановлює основні положення для досягнення доброї якості води у водних об'єктах країн ЄС.


Як партнер GSEU, Спілка геологів України в межах виконання завдань Робочого пакету 8 поширює інформацію щодо деяких опублікованих в Україні новин та наукових статтей за основними тематичними напрямами проєкту.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що відбулося 2014 р., зобов'язує Україну запроваджувати європейські стандарти у сфері управління водними ресурсами, їх охорону та боротьбу із забрудненням. Водна рамкова директива встановлює основні положення для досягнення доброї якості води у водних об'єктах країн ЄС.

Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання «доброго» хімічного та кількісного станів масивів підземних вод. Моніторинг – це інструмент, за допомогою якого можна досягнути цих цілей. До об’єктів державного моніторингу вод віднесено масиви поверхневих та підземних вод. З метою адаптації національного моніторингу підземних вод до вимог Водної рамкової директиви прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом», постанову Кабінету Міністрів України «Порядок здійснення державного моніторингу вод». Обов’язки та відповідальність за проведення моніторингу покладена на відповідні державні органи. Адаптація національного моніторингу підземних вод до вимог ВРД є важливим кроком для забезпечення ефективного управління водними ресурсами.

IX міжнародна науково-практична конференція «НАДРОКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ. ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ»

Стаття