Створення Геологічної служби для Європи

GSEU – Геологічна Служба для Європи – проєкт, який виконується консорціумом геологічних організацій/служб Європи та фінансується ЄС як Coordinated Support Action (CSA, Скоординована програма підтримки).

Проєктний консорціум представлений 48 партнерами з 35 країн.

Місія

Підземні надра зберігають незамінні ресурси для європейської промисловості та суспільства, і за дбайливого управління вони стануть ключем до декарбонізації нашої економіки. Для вирішення транснаціональних та континентальних проблем надр необхідно вийти за межі національних кордонів.

GSEU є відповіддю на ці виклики.

Візія

GSEU стане точкою входу в постійну мережу співпраці європейських геологічних служб з довгостроковою амбіцією надавати європейським інституціям, академічним колам, дослідницьким організаціям, національним і регіональним політикам, промисловості та громадянам актуальну та високоякісну агреговану інформацію на рівні ЄС/національному рівні про землю під нашими ногами.

Цілі проєкту

Розвинути загальноєвропейські гармонізовані служби даних та інформації з фокусом на:

  • Критичну сировину
  • Геотермальні енергетичні ресурси та потужності підземного зберігання для сталих енергоносіїв та поглинання СО2
  • Динаміку та якість підземних вод, геологічну інформацію та інформацію про зміни клімату для оцінки вразливості прибережних зон та геологічної базової інформації.

Створити Європейський центр передового досвіду зі сталого управління ресурсами для сприяння впровадженню Класифікації ресурсів Організації Об'єднаних Націй (UNFC) та Системи управління ресурсами Організації Об'єднаних Націй (UNRMS).

Розвинути інфраструктуру геологічних даних на основі існуючої Європейської геологічної інфраструктури (EGDI) з метою постійого забезпечення доступу та поширення даних, надання інформаційних послуг, розроблених в рамках та поза межами цього проєкту, спрямованих на широке коло зацікавлених сторін, з конкретною метою - сприяти подальшому розвитку та ринковому впровадженню інновацій.

Забезпечити спільну Європейську платформу геологічної бази знань як єдиний відкритий портал доступу до результатів проєкту, зібраних даних та інформації, а також інфраструктур партнерів, на національному та регіональному рівнях.

Надалі зміцнювати мережу національних та регіональних організацій геологічної служби для забезпечення геологічних знань та послуг у сталий спосіб.

Від науки до суспільства

Сфера надр стосується досвіду кожного європейського громадянина, і спільнота зацікавлених сторін проєкту GSEU є різноманітною та широко представленою на європейському, національному та регіональному рівнях. Стейкхолдерів GSEU можна визначити як «будь-яку групу, яка впливає або зазнає впливу надр». Спільнота зацікавлених сторін буде ключовим рушієм у визначенні вимог і потреб користувачів при розробці віртуальної платформи даних та інформації.

Буде проведено аналіз зацікавлених сторін, в результаті якого будуть визначені нові стейкхолдери на додаток до тих, що вже відомі з попередніх проєктів. Визначені зацікавлені сторони будуть відображені на карті та класифіковані відповідно до: характеристик, інтересів, ставлень, впливу та релевантності знань для партнерства та окремого проєкту, що реалізується партнерством, з метою звернення до кожної категорії, використовуючи найбільш відповідну мову та канали комунікації. Типи постійної взаємодії із зацікавленими сторонами будуть різноманітними, починаючи від соціальних мереж для онлайн-спілкування, онлайн-консультацій, очних семінарів, круглих столів та конференцій. У рамках проєкту буде реалізовано комплексну інформаційно-комунікаційну кампанію.