ENGIE – Заохочення дівчат до вивчення геологічних наук та інженерії

Громадська організація «Спілка геологів України» як Пов’язана Третя Сторона (ПТС) EFG залучена до трирічного проєкту ENGIE.

Ця діяльність отримала фінансування від Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), органу Європейського Союзу, в рамках програми «Горизонт 2020», Рамкової програми ЄС для досліджень та інновацій.

ENGIE – трирічний проект, що фінансується EIT та координується University of Miskolc.

ID грантової угоди: 19042

Старт проєкту: 01.01.2020

Фініш проєкту: 31.12.2022

Опис проєкту: Загальна гендерна структура в геознавстві, особливо в секторах розвідки та видобутку корисних копалин, безумовно, є незбалансованою. Значно переважають чоловіки та стійкі чоловічі стереотипи майже у всіх бізнес-групах, у професійних спільнотах та суспільстві в цілому, а також у навчанні та науці. Однак, дослідження підтверджують, що об`єднані команди більш творчі та новаторські. Участь жінок у галузях, пов'язаних із сировиною, є необхідною і може вважатися елементом бізнес-стратегії.

Проект ЕNGIE (Encouraging Girls to Study Geosciences and Engineering «Заохочення дівчат до вивчення геознавства та інженерії» має на меті посилити зацікавленість дівчат 13-18 років до вивчення геознавства та суміжних інженерних дисциплін. Оскільки кар'єрні рішення приймаються загалом у цей життєвий період, проект, як очікується, покращить гендерний баланс у цих галузях.

Заходи здійснюються у понад двадцяти країнах Європи у співпраці 26 установ.

У партнерстві беруть участь 3 університети, 2 науково-дослідні центри та професійна організація Європейська федерація геологів (EFG), яка має 26 національних геологічних асоціацій-членів. Національні асоціацій беруть участь у реалізації проекту як пов'язані треті сторони (ПТС) EFG. Громадська організація «Спілка геологів України» також серед учасників проєкту.

Зацікавлені сторони та цільова аудиторія

Термін "зацікавлена сторона" описує різні організації, ініціативи, групи осіб чи особи, які впливають на ENGIE та його діяльність.

Ключові зацікавлені сторони ENGIE:

  • Основна цільова група: дівчата середньої школи 13-18 років
  • Успішні жінки-геологи та інженери – приклади для наслідування
  • Вчителі середньої школи
  • Органи, що ухвалюють рішення та відповідають за політику в галузі освіти та сировини на різних рівнях: регіональному, національному, європейському та міжнародному
  • Приватний сектор: майбутні роботодавці геознавців та геоінженерів, лідери галузі
  • Установи, що займаються науковою комунікацією: школи, музеї, університети
  • Наукові кола: вчені-геологи, інженери, гендерні експерти
  • Широка громадськість: діти та батьки

Оскільки ENGIE має на меті посилити інтерес дівчат до геознавства та геоінженерії, учениці середніх шкіл вважаються основною цільовою групою проекту. Щоб забезпечити змістовність матеріалів та заходів, розроблених командою проекту, сформовано групу дівчат-волонтерів цієї вікової групи.

Перше опитування, проведене в лютому та березні 2020 року, дало змогу збирати інформацію щодо візуальної ідентичності проекту, соціальних медіа та типів відпочинку цільової групи.

Друге опитування, проведене в березні 2020 року, дало можливість визначити кольорову гаму та стиль написання, які можна використовувати в поєднанні з логотипом.

Крім того, була створена Консультативна рада з участю вчених-геологів, дослідників, лідерів галузі та гендерних експертів для надання наукової підтримки та допомоги у взаємодії із зацікавленими сторонами проекту.

Етапи/стадії

Поширення та просвітництво ENGIE має два основні етапи:

Перший етап: Мета першого етапу – скласти карту всіх відповідних зацікавлених сторін та створити широку мережу для ENGIE, яка інтенсивно використовує соціальні медіа, особливо групи Instagram, YouTube, Facebook, Snapchat, Twitter та LinkedIn.

На цьому етапі національні громади (школи, музеї науки, університети, державні органи, відповідальні за освіту тощо) будуть мобілізовані через пов'язані з EFG треті сторони, зокрема Спілку геологів України. Це створить основу для активного співтовариства для кожної із зазначених груп зацікавлених сторін.

Другий етап: розпочнеться, коли офіційно будуть відбуватись заходи в рамках робочого пакету WP2, протягом 2021-2022 рр.


ENGIE Communication and dissemination plan

ENGIE Project logo, image and stylebook

ENGIE Press Release «The International Workshop with Invited Women Experts»

ENGIE Постер

ENGIE Брошюра

 
30 Листопада 2020 Європейський відео конкурс для дівчат 12-18 років

EFG організовує конкурс відео для дівчаток 12-18 років. Дівчата, які беруть участь в конкурсі, можуть надіслати короткі відеоролики про те, чим, на їхню думку, займаються геологи на роботі.

На розгляд журі надійдуть десять відеороликів, а переможниць нагородять цінними призами.

Дівчата, що надіслали відео, також можуть проголосувати за кращі конкурсні відео.

Детальна інформація про цю акцію доступна на сайті ENGIE.

Крайній термін подачі заявок на участь в конкурсі – 30 листопада.

26 листопада 2020 «Ніч дослідників» в рамках європейського проєкту ENGIE Project

Сьогодні захід відбувся у школі №13 м. Києва. Головні стейкхолдери заходу – школярки віком від 13 років (44 учасниці), педагоги школи, науковці-геологи. Більш докладно.