«Круглий стіл «Сучасні наукові дослідження гірничої геології та геоекології» 2024»

< Повернутися

23 травня 2024, 20:49

Спілка геологів України у засіданні «Круглого столу «Сучасні наукові дослідження гірничої геології та геоекології» 2024


Спілка геологів України взяла активну участь у «Круглому столі «Сучасні наукові дослідження гірничої геології та геоекології» з нагоди 5-річчя реорганізації та 95-річчя Державної установи «Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України» та сприяла інформативній підтримці конференції.

На заході була висвітлена проєктна діяльність Спілки геологів України в межах науково-дослідного простору ЄС, зокрема, за напрямом геотермальної енергетики. Наразі фахівці UAG беруть участь у проєкт CRM-geothermal (сировинні матеріали з геотермальних флюїдів: виникнення, збагачення, видобуток).

Спілка геологів України є співвиконавцем проєкту GSEU (Створення Геологічної служби для Європи), який реалізується консорціумом геологічних організацій Європи на чолі з EuroGeoSurveys. Проєкт реалізується в межах фінансової програми досліджень та інновацій Horizon Europe, Програма: Клімат, енергія та мобільність. Цілі проєкту – розвинути загальноєвропейські служби даних та інформації з фокусом на критичну сировину, геотермальні енергетичні ресурси, ресурси підземних вод, інформацію про зміни клімату для оцінки вразливості прибережних зон та геологічної базової інформації.

У межах програми фінансування «Клімат, енергія та мобільність» Спілка геологів України бере участь у проєкті CEEGS (Електротермальна енергія на основі CO2 та система геологічного зберігання енергії, спрямованому на розробку крос-секторальної технології для енергетичного переходу з системою зберігання відновлювальної енергії.

У відповідь на глобальні виклики XXI століття Спілка геологів України мобілізує геологів та спеціалістів інших професій сфери наук про Землю для участі у процесах сталого розвитку, «зеленої трансформації» та «зеленого переходу» (The European Green Deal), зокрема через налагодження конструктивного діалогу між усіма зацікавленими сторонами, як на рівні України, так і в світових масштабах.

Також, від імені Правління Спілки геологів України Наталія Чернієнко вручила «Почесні нагороди Спілки геологів України» провідним фахівцям Інституту за видатні заслуги в галузі геології.

Більше про подію