Європейські карти критичної сировини

< Повернутися

13 грудня 2024

Вичерпний огляд розповсюдження та мінерального потенціалу європейської критичної сировини (CRM) у Європі.


Критична сировина (CRM) є незамінною для виробництва сучасних технологій, які стимулюють інновації, економічне зростання та перехід до сталого майбутнього. Визнаючи їх стратегічну важливість, Європейський Союз визначив пріоритети вивчення, видобутку та сталого управління. Закон про CRM прискорив цю увагу, спрямований на посилення стійкості ланцюга постачання та стимулювання економічного розвитку. Він складається з чотирьох ключових розділів:

  1. Загальноєвропейські карти: пропонують макрорівневий погляд на розподіл депозитів CRM по всьому континенту. Ці карти висвітлюють зони стратегічного інтересу з корисними копалинами.
  2. Карти товарів: ці карти зосереджені на вибраних окремих елементах, детально описуючи конкретні випадки CRM і поточний статус майнінгу.
  3. Статистичні дані для окремих країн: у цьому розділі висвітлюються депозити CRM на національному рівні, надано докладні дані для політиків, зацікавлених сторін у галузі та дослідників.
  4. Карти сприятливості: на цих картах оцінюються регіони з високим потенціалом корисних копалин для майбутніх відкриттів CRM, керівництва розвідкою та інвестиційними зусиллями. Хоча ці карти дають цінну геологічну інформацію, важливо пам’ятати, що вони не враховують економічні, соціальні та екологічні міркування.

У цій книзі, розробленій у співпраці між партнерами Геологічної служби Європи та експертною групою EuroGeoSurveys Mineral Resources, об’єднані дані з різних минулих і сучасних наукових досліджень і баз даних. Це відображає прагнення Європи сприяти сталому управлінню ресурсами, одночасно вирішуючи глобальні проблеми безпеки постачання та пом’якшуючи соціальні та екологічні наслідки.

Карти та аналізи, представлені тут, є життєво важливими інструментами для узгодження розвитку ресурсів із Зеленою угодою Європи та промисловими стратегіями. Вони служать дорожньою картою для просування незалежності від ресурсів і підтримки переходу Європи до економіки з низьким вмістом вуглецю.

Більше інформації: Європейські карти критичної сировини (.pdf, 57,94 Мб) (англійською)