14 квітня, 2024 р. Спілка геологів України провела воркшоп «Міжнародні стандарти у вітчизняній практиці надрокористування» в рамках проєкту створення Геологічної Служби для Європи (GSEU). Спікери – експерт СГУ Марія Курило (Україна) та Аллан Армітаж – геолог SGS Geological Services (Канада).
Захід організований для геологів, інвесторів, надрокористувачів, студентів та усіх зацікавлених у розвитку геологічного і гірничого бізнесу (офлайн та онлайн).
Питання які обговорювалися:
- які цілі та інструменти оцінки в міжнародних стандартах для вітчизняних об’єктів?
- хто виконує оцінку і за що вони відповідальні?
- від чого залежить успішність оцінки проектів надрокористування?
- яка роль професійних організацій та геологічних служб при оцінці проектів надрокористування?
Тему «Практика використання UNFC» розкрила Марія Курило – доктор геологічних наук, експерт Спілки геологів України, головний геолог Гірничорудного дивізіону, BGV Group Management, доцент ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка (Україна). Має 20 річний досвід оціночної та експертної роботи, яка стосується родовищ корисних копалин та ресурсів надр. Перелік об’єктів оцінки включає більше 400 родовищ та проєктів надрокористування, в тому числі геотермальні проєкти. З 2008 року є експертом Державної комісії по запасах корисних копалин. З 2023 року бере участь у робочій групі ЄЕК ООН з водню. Займається прикладними напрямами, які стосуються оцінки ризиків надрокористування, імплементації підходів стійкого розвитку в освоєнні родовищ, оцінки життєвого циклу проєктів використання надр. Має 20 річний досвід викладання в ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка. Є національним тренером UNFC в Україні.
Тему «Практика використання стандартів CRIRSCO - JORC, NI 43-101» розкрив Аллан Армітаж – Ph.D., технічний менеджер і старший геолог з ресурсів SGS Geological Services (Канада). Геолог з більш ніж 35-річним досвідом, зареєстрований як професійний геолог в Альберті, Британській Колумбії, Онтаріо, Північно-Західних територіях і Нунавуті (Канада). Має досвід у розвідці, оцінці ресурсів та аналізі широкого спектру корисних копалин, з особливим акцентом на золото (Au), кольорові метали (мідь-свинець-цинк, Cu-Pb-Zn) та уран (U). Брав участь та керував проектами з розвідки золота, срібла, міді, свинцю, цинку, нікелю та урану в юрисдикціях, які включають Канаду, Мексику та Гондурас, меншою мірою, Сполучені Штати, Чилі, Болівія та Філіппіни. Має великий досвід з підготовки технічних звітів за стандартами NI 43-101. Автор та співавтор понад 80 технічних звітів NI 43-101, а також JORC і S-K 1300. Також є автором або співавтором численних рецензованих наукових статей і ненаукових урядових звітів, розвідувальних звітів і тез, має значний досвід презентацій на конференціях.
Серед учасників воркшопу – представники державних установ: Держслужби України, ДКЗ, преси, геологічних підприємст, компаній, ВУЗів, колеги геологи з Польщі, студенти.