Як партнер GSEU, Спілка геологів України в межах виконання завдань Робочого пакету 8 поширює інформацію щодо деяких опублікованих в Україні новин та наукових статтей за основними тематичними напрямами проєкту.
Розглядається важлива роль сировинної бази України у розвитку екологічно чистих та відновлюваних технологій. Вона підкреслює важливість таких основних ресурсів, як літій, нікель, титан і рідкоземельні метали, які є життєво необхідними для виробництва компонентів систем відновлюваної енергетики, таких як сонячні панелі і вітрові турбіни. Обговорюється важливість цих ресурсів для внутрішнього ринку України та їхній експортний потенціал, що позиціонує країну як ключового гравця у глобальному переході до відновлюваної енергетики. Однак у статті також розглядаються такі виклики, як екологічні та соціальні ризики, інфраструктурні обмеження та регуляторні перешкоди, що заважають ефективному використанню ресурсів.
Досліджуються перспективи покращення ситуації, зосереджуючи увагу на розвитку технологій видобутку та переробки, а також на важливості державних і приватних ініціатив та міжнародного співробітництва. Насамкінець у статті оцінюється потенційний внесок України у сектор відновлюваної енергетики та пропонуються рекомендації щодо максимізації використання ресурсів. У ній підкреслюється необхідність впровадження сталих практик і співпраці для сприяння відповідальному переходу до більш зеленої економіки, а також перетин питань управління сировинними ресурсами та розвитку відновлюваної енергетики.
IX міжнародна науково-практична конференція «НАДРОКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ. ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ»