UNFC КЛАСИФІКАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ СЦЕНАРІЇВ ВЛОВЛЮВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ СО2 БЕЗПОСЕРЕДНЬО З КОРАБЛІВ В МЕЖАХ ПРОЕКТУ CTS. Дуду А., Курило М., Демчук Ю., Братах М., Віршило І., Беренблюм Р.

< Повернутися

11 жовтня 2024

У роботі проводиться аналіз регіональних проектів вловлювання і зберігання СО2 безпосередньо з кораблів в межах проекту CTS.


Як партнер GSEU, Спілка геологів України в межах виконання завдань Робочого пакету 8 поширює інформацію щодо деяких опублікованих в Україні новин та наукових статтей за основними тематичними напрямами проєкту.

В межах проекту передбачено техніко-економічне обґрунтування прямого закачування СО2 з кораблів для розкриття потенціалу CCS для промисловості. Це покращує еластичність технічних і логістичних рішень для створення вартості CCS, зниження витрат і демонстрації потенціалу зберігання в чотирьох визначених регіонах: Північне море, Чорне море, Балтійське море та Атлантичне узбережжя Португалії. У роботі розглядаються об’єкти і ресурси геологічного середовища для проектів вловлювання і зберігання СО2 в межах Чорного моря – для румунських і українських проектів. Проведено класифікацію проектів в UNFC з врахуванням екологічної, економічної та соціальної життєздатності проекту; статус проекту та ступінь геологічного вивчення. Встановлено, що проекти в межах української території відповідають коди Проектів скрінінгу – 334 - прогнозоване геологічне зберігання, проекти румунської території із кодом 334 мають більш широкий масштаб визначень – ідентифіковане – визначене та прогнозоване геологічне сховище.

IX міжнародна науково-практична конференція «НАДРОКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ. ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ»

Стаття