ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КЛАСИФІКАЦІЇ UNFC ДЛЯ ПРОЕКТІВ ВЛОВЛЮВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ СО2. Курило М.М., Паюк С.О.

< Повернутися

11 жовтня 2024

У роботі проводиться аналіз об’єктів оцінки та класифікаційних ознак для проектів вловлювання і зберігання СО2 в Рамковій класифікації ООН.


Як партнер GSEU, Спілка геологів України в межах виконання завдань Робочого пакету 8 поширює інформацію щодо деяких опублікованих в Україні новин та наукових статтей за основними тематичними напрямами проєкту.

Для оцінки і класифікації проектів використовують наступні ознаки: екологічна, економічна та соціальна життєздатність проекту; статус проекту та ступінь геологічного вивчення. Проект як об’єкт оцінки включає не лише ресурси геологічного середовища для зберігання СО2 та кількості вловлювання і зберігання , а також все обладнання та системи, необхідні для цих процесів, в тому числі нагнітальні та спостережні свердловини, наземне обладнання, шлейфи закачування та центр управління операціями, свердловини для скидання тиску та обладнання для переробки видобутого флюїду. Залежно від місця передачі на зберігання проект може включати трубопровід закачування. Показні відмінності класифікації проектів на різних стадіях промислового освоєння. Відзначено, що ознаки і класи РК ООН повинні застосовуватись не лише для ресурсів геологічного середовища для зберігання СО2 як основного, але й як супутнього виду господарської діяльності.

IX міжнародна науково-практична конференція «НАДРОКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ. ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ»

Стаття