ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОМПЛЕКСНИХ РОДОВИЩ НА ПРИКЛАДІ КАПІТАНСЬКОГО РОДОВИЩАНІКЕЛЬ ХРОМІТОВИХ РУД. Фалькович О., Настенко А.

< Повернутися

11 жовтня 2024

На прикладі Капітанського родовища розглянуто проблеми та принади комплексного освоєння рудних родовищ корисних копалин.


Як партнер GSEU, Спілка геологів України в межах виконання завдань Робочого пакету 8 поширює інформацію щодо деяких опублікованих в Україні новин та наукових статтей за основними тематичними напрямами проєкту.

Для видобування Капітанського родовища пропонуються два види основної корисної копалини. Перша це силікатний нікель який в основному розташований в нонтронітових корах вивітрювання, другий це хромітові руди який зосереджений в гіпербазитах однойменного масиву. Освоєння родовища припускає два варіанти розкриття та видобутку, а також в наявності два технологічних типи руд. Це все ускладнює процес освоєння об’єкту, але комплексне освоєння значно збільшує економічний ефект від видобування руд. І це не поодинокий приклад складності наших українських надр. вигідніше відпрацювати відразу кору, а потім відпрацювати кристалічні породи глибше; або є сенс забрати кору після відпрацювання рудника в кристалічних породах. Наступна проблема яку необхідно вирішувати при відпрацюванні комплексних руд з різними вміщуючими породами це різні технологічні типи збагачуваності руд. Як правило це передбачає будування окремих технологічних ліній збагачування.

Нами було розглянуто декілька варіантів отримання кінцевої продукції та отримання відповідного економічного ефекту. Так була побудована модель Капітанського родовища яка враховує видобування всіх корисних компонентів з єдиної рудної маси. вартість ресурсної бази комплексних родовищ в надрах прямо пропорційно залежить від комплексного освоєння та отримання кінцевої продукції максимальної переробки.

IX міжнародна науково-практична конференція «НАДРОКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ. ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ»

Стаття