День GSEU. Прес-реліз

< Повернутися

30 жовтня 2023

19 жовтня 2023 року в Брюсселі відбувся День GSEU. Мета заходу – залучення наших цінних зовнішніх зацікавлених сторін після року реалізації проєкту та просування місії проєкту – створення сталої Геологічної служби для Європи. Понад 100 осіб з усієї Європи зібралися, щоб ознайомитись з цікавими презентаціями та обговорити області знань GSEU: сировинні, геоенергетичні ресурси, ресурси підземних вод, уразливість узбережжя та вітроелектростанції, а також створення геологічної структури. Всі області знань взаємопов'язані та доступні через Європейську інфраструктуру геологічних даних.


Джулі Холліс, Генеральний секретар EuroGeoSurveys, в своєму вступному виступі підкреслила вирішальну важливість участі зовнішніх зацікавлених сторін у наших зусиллях щодо створення Геологічної служби для Європи – загальноєвропейської мережі експертів, заснованої на основі гармонізованих даних, інформації та знань про надра Європи – для встановлення міцних зв'язків між науками про Землю та політиками, підтримки реалізації зеленого переходу та створення сталого майбутнього Європи.

Співпраця поза межами геонаукової спільноти з інституціями ЄС та суспільством може сприяти у подоланні складних екологічних та соціальних викликів, які виходять за рамки національних кордонів. Для вирішення проблем на континентальному рівні нам також необхідно діяти на континентальному рівні, забезпечуючи наявність відповідних даних про енергетичні, мінеральні та водні ресурси, які визначають розвиток нашого суспільства в Європі. Земля – це взаємопов'язана система процесів, і геологічні знання та інформація сприяють розумінню цих процесів та ефективному перетворенню в науково обґрунтовану політику. Це сприяє створенню вуглецево нейтрального майбутнього.

Після вступної доповіді відбулися презентації за основними напрямами знань GSEU. Критична сировина, геоенергетичні ресурси, ресурси підземних вод, уразливість узбережжя та вітроелектростанції, а також створення геологічної структури були презентовані представниками проєктної команди GSEU з фокусом на продуктах та послугах, які будуть розроблені в рамках проєкту для підтримки науково обґрунтованих політичних рішень.

Під час сесії з побудови Платформи знань у рамках проєкту GSEU було обговорено перетворення Європейської інфраструктури геологічних даних (EGDI) на інфраструктуру знань. Це включає інтерпретацію існуючих даних та створення інтелектуальних продуктів для кінцевих користувачів. На сесії з геологічної структури для інтегрованого управління надрами було підкреслено важливість спільних моделей даних і стандартів. Під час сесії щодо вразливості узбережжя та розташування офшорних вітрових електростанцій було наголошено на розвитку геологічних інструментів для управління узбережжям і офшорною вітроенергетикою. Метою сесії на тему картування та управління потужностями сталої геоенергетики було створення кадастрів геотермальної енергії та зберігання сталих енергоносіїв. Сесія щодо використання критичної сировини була зосереджена на забезпеченні відповідних ланцюжків постачання. Нарешті, під час сесії щодо захисту та управління ресурсами підземних вод Європи було розглянуто питання інтегрованого та сталого використання європейських ресурсів підземних вод.

Стала Геологічна служба для Європи потребує наявності технічної наукової бази, яка включає в себе дані, інформацію та знання, а також мережу експертів, яка здатна заповнити прогалини між національними даними та знаннями, сприяючи створенню гармонізованих даних, інформації та знань на загальноєвропейському рівні. Ми маємо технічну наукову базу та мережу експертів – проєкт GSEU дозволяє формувати гармонізовані дані, інформацію та знання, необхідні для підтримки національної та загальноєвропейської політики, сприяє забезпеченню енергетичного переходу та надає необхідне розуміння для реалізації Європейського зеленого курсу.

Більшее інформації:
GSEU: www.geologicalservice.eu
День GSEU: https://www.geologicalservice.eu/events/gseu-day
Контактні координати: info@geologicalservice.eu

 

 

Докладно