Вебінар CEEGS: Виклики та ризики зберігання CO₂

< Повернутися

21 травня 2024

13 червня, 11:00-12:00 CEST


Проєкт CEEGS запрошує Вас на цікаву дискусію про виклики та ризики, пов'язані зі зберіганням CO₂, за участю експертів з провідних науково-дослідних інститутів.

Цей вебінар буде корисним для фахівців та дослідників, які працюють у сфері зберігання CO₂ та енергетичного переходу.

Проект CEEGS – це трирічна ініціатива, що фінансується програмою Horizon Europe, яка має на меті розробити кроссекторальні технології для сприяння енергетичному переходу. Ця інноваційна технологія поєднує зберігання енергії з відновлюваних джерел на основі транскритичного циклу CO₂ зі зберіганням CO₂ у геологічних формаціях та видобуванням геотермального тепла.

Основною метою проекту є наукове обґрунтування техніко-економічної доцільності цієї технології, підвищення рівня технологічної готовності TRL 2 до TRL 4 шляхом вирішення проблем, що виникають на стику між наземним транскритичним циклом та підземним зберіганням CO₂.

 

Порядок денний вебінару

  • Вступне слово модератора Марка Комаца
  • Представлення проєкту CEEGS
    Доповідач: Рікардо Чакертегі
  • Виклики та ризики зберігання CO₂: Використання прикладу тестового майданчика Ketzin
    Доповідач: Корнелія Шмідт-Хаттенбергер (GFZ)
  • Оцінка ризиків зберігання CO₂: Досвід Hontomin / PilotSTRATEGY
    Доповідач: Сонсольс Егуйлор (CIEMAT)
  • Сесія питань та відповідей

 

Реєстрація:

Участь у вебінарі безкоштовна. Будь ласка, реєструйтеся за посиланням: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/ceegs-webinar

 

Про доповідачів:

Рікардо Чакарті – професор кафедри енергетичної інженерії Севільського університету. У 2005 році захистив кандидатську дисертацію, а з 2006 року має понад 150 праць, зареєстрованих у Scopus та понад 80 публікацій на міжнародних конгресах з 2007 року. Основні напрямки його досліджень пов'язані зі зберіганням енергії, новітніми енергетичними системами та технологіями LCE. Він брав участь у більш ніж 60 проєктах галузі та брав участь у впровадженні 9 патентів. Рікардо координує проєкт «Горизонт Європа» за напрямом зберігання енергії CEEGS, заснований на транскритичному зберіганні енергії CO₂.

 

Корнелія Шмідт-Гаттенбергер - Д-р природничих наук Корнелія Шмідт-Хаттенбергер отримала диплом та ступінь доктора філософії з фізики в Єнаському університеті імені Фрідріха Шиллера (Німеччина) у 1988 та 1992 роках відповідно. Очолює робочу групу «Геологічні сховища» у секції «Геоенергетика» Німецького дослідницького центру наук про Землю GFZ, Потсдам (Німеччина). Корнелія має багаторічний досвід у розробці рішень методів моніторингу для поверхневих та свердловинних геотехнічних застосувань. З 2007 року її наукові дослідження зосереджені на томографії електричного питомого опору як методі виявлення міграції газу (CO₂). Як старший науковий співробітник GFZ, вона має досвід керівництва робочими пакетами або субпроєктами в кількох національних та європейських проєктах, таких як, наприклад, CO₂SINK, CO₂MAN, COMPLETE, Pre-ACT, SECURe, DACStorE та інші. Вона супроводжувала пілотний майданчик для встановлення еталонів для зберігання CO₂ в Кетціні, Бранденбург (Німеччина) протягом усього життєвого циклу резервуара для зберігання до етапу його закриття та відмови від нього. Корнелія представляє GFZ Potsdam у Європейській асоціації CO₂GeoNet та в ISO/TC265 – Уловлювання, транспортування та геологічне зберігання вуглекислого газу.

Сонсолес Егіліор — іспанський доктор філософії з фізики з більш ніж 20-річним досвідом роботи в CIEMAT. Вона спеціалізується на оцінці безпеки та ризиків і має великий досвід у розробці та застосуванні транспортних моделей у складних середовищах. В даний час її основна робота включає розробку глобальних моделей для оцінки безпеки та продуктивності в геологічних сховищах CO₂, а також в інших областях, таких як підземне зберігання водню та гідравлічний розрив пласта в сланцевому газі. Крім того, вона працює з невизначеністю, пов'язаною з довгостроковими екологічними ризиками.