Прес-реліз: CEEGS, новий дослідницький проект ЄС, має на меті поєднання підземного зберігання електроенергії із секвестрацією CO2

< Повернутися

17 січня 2023

Проєкт CEEGS, який фінансується ЄС, впроваджує інноваційну концепцію для значного збільшення потужностей зберігання енергії з відновлювальних джерел (ВДЕ). Ця концепція сприятиме розгортанню технологій зберігання CO2 та підтримці впровадження Європейського зеленого курсу (European Green Deal).


Довгострокова стратегія ЄС у сфері клімату та Європейський зелений курс підкреслюють вирішальну роль відновлюваних джерел енергії для досягнення цілей декарбонізації континенту. Однак відновлювані джерела енергії, такі як вітер і сонце, вимагають розгортання великомасштабних систем зберігання енергії для забезпечення надійності постачання. Крім того, Прогноз світової енергетики Міжнародного енергетичного агентства 2020 року та недавні звіти Міжурядового панелю зміни клімату підкреслюють, що Паризька угода та цілі ЄС не можуть бути досягнуті без значного збору CO2 у важкодекарбонізованих секторах, таких як виробництво цементу, заліза, сталі або добрив. З урахуванням поточної енергетичної кризи також необхідно диверсифікувати портфель відновлюваних джерел енергії, роблячи більший акцент на сталих джерелах, таких як геотермальна енергія.

Проєкт CEEGS, який фінансується програмою Horizon Europe, розробляє інноваційну систему електротермального виробництва енергії на основі CO2 та геологічного зберігання. Концепція спрямована на забезпечення можливості інтеграції транскритичних циклів CO2 з підземним зберіганням енергії шляхом одночасного підповерхневого зберігання CO2 та видобутку геотермальної енергії, що сприятиме підвищенню ефективності та економічної доцільності технологій захоплення, використання та зберігання вуглецю (CCUS) та технологій зберігання відновлювальної енергії при мінімальному впливі на навколишнє середовище. Проект CEEGS має на меті перетворення теоретичної концепції в підтверджену технологію масштабу лабораторії, що пропонує крос-секторальне технологічне рішення для переходу до енергетики майбутнього.

Проєкт CEEGS провів стартове засідання наприкінці листопада 2022 року і буде реалізовуватися протягом трьох років. Профінансований програмою Horizon Europe з бюджетом у розмірі €2,992,060, прєект координується Університетом Севільї. Консорціум об'єднує мультидисциплінарні навички у сфері енергетичних систем, систем зберігання енергії, геології, геотермальних систем, геологічного зберігання CO2 та соціальних наук, і отримує підтримку провідних європейських геологічних та промислових асоціацій у сфері енергетики.

Ілюстрація концепції CEEGS