Ukraine Facility передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
Реформи розділені на 3 основні блоки: базові реформи, економічні реформи, а також ключові сектори.
План також має 3 наскрізні напрями, окремі заходи щодо яких передбачені в усіх розділах. Це “зелений” перехід, цифрова трансформація та європейська інтеграція.
Секторальний розвиток в межах Ukraine Facility спрямований на концентрацію ресурсів та зусиль на ключових галузях, які мають як національне значення, так і глобальний потенціал. Їх зростання забезпечить комплексний розвиток економіки та активізує суміжні галузі.
Критичні матеріали – один з елементів секторального розвитку.
Україна має запаси 22 з 34 корисних копалин, які вважаються критичними для ЄС. Наша мета – не постачати сировину, а виробляти кінцеву, технологічну та дорожчу продукцію.
- Розвиток видобутку та переробки
- Прозорі, швидкі та ефективні інвестиції
- Екологічна, соціальна та управлінська звітність (ESG)
Ефект: Забезпечення сталого розвитку сектора критичних матеріалів і сировини, збільшення його внеску у національну економіку, створення нових робочих місць, та зміцнення позицій України на глобальному ринку критичних матеріалів та продукту з доданої вартістю.
Зелений перехід та охорона довкілля – також окремий елемент секторального розвитку.
Досягнення цілей кліматичної нейтральності — шанс для модернізації української економіки, підвищення її ресурсоємності та конкурентоспроможності. Він несе значні інвестиції в енергетичному секторі, зеленій сталі, сільському господарстві та інших напрямках. Завдяки реалізації цих реформ, Україна може стати європейським лідером з декарбонізації.
- Протидія промисловому забрудненню
- Курс на кліматичну нейтральність
- Ринок квот на шкідливі викиди
- Протидія незаконній вирубці лісів
- Переробка відходів та відхід від ресурсної економіки
Ефект: Поліпшення захисту здоров’я громадян, зростання інноваційного потенціалу економіки.