«Наразі обрані 10 родовищ на Заході України що відповідають критеріям застосування технології закачування СО2. Зараз ведуться роботи з підготовки пілотного проєкту, - зазначив топменеджер державної компанії. - Ця технологія поєднує в собі метод підвищення нафтовіддачі і технологію зеленого переходу в частині утилізації та зберігання СО2 або CCUS – Carbon Capture, Utilization and Storage. «Укрнафта» має значний потенціал щодо закачування СО2 у виснажені нафтові поклади, наявну розгалужену інфраструктуру та доступні промислові обсяги СО2. Це особливо важливо в контексті майбутнього приєднання України до ЄС».
З гідродинамічних методів зараз проєктується нова система підтримання пластового тиску (ППТ) для родовища на Заході України. Очікується приріст видобутку до 20%. Проводиться аудит та оптимізація існуючих систем ППТ.
Запущено пілотний проєкт зі впровадження потоковідхилюючої технології (створення гідроекранів) - компанія отримала приріст 17% видобутку нафти з реагуючих свердловин, тому масштабуватиме цю технологію на інші об'єкти.
Також розглядаються проекти з впровадження теплових методів: закачування гарячої води та внутрішньопластове горіння.
Фахівці Укрнафти наприкінці 2023-го розпочали масштабний проект по впровадження гідророзривів пласта (зокрема, кислотних).
Проведені за 5 місяців 2024 року 14 операцій дали додатковий накопичений видобуток понад 9 тис тонн нафти. На одній із свердловин збільшився добовий дебіт в 25 разів (з 4 до 100 тонн на добу в нафтовому еквіваленті). На іншій свердловині після закінчення буріння та операції з ГРП дебіт більш ніж вдвічі перевищив прогнозний: 54 тонни нафти на добу замість 22,6.
Всього в 2024 році планується 50 таких операцій.
Впровадження цих методів та інших заходів зі збільшення видобутку мають сучасну наукову основу, про яку на конференції розповіли фахівці Науково-дослідного і проєктного інституту ПАТ «Укрнафта». Зокрема, менеджерка з геології Управління геології та розробки родовищ Оксана Ванчак пояснила, як компанія знижує ризики при геологорозвідці та розробці родовищ за допомогою 3D моделювання. Провідний інженер з розробки родовищ Микола Пілка показав, як гідродинамічне моделювання допомагає оцінювати інвестиційні проєкти в компанії.