На семінарі обговорено комплекс сучасних вуглепетрографічних досліджень з метою привести вітчизняні вуглепетрографічні класифікації у відповідність з існуючими міжнародними класифікаціями, а також підвищити достовірність лабораторних визначень петрографічних параметрів при вивченні вугілля, горючих сланців, розсіяної органічної речовини (РОР).
На науково-практичному семінарі розглянуті теми:
- Вивчення і визначення мацерального складу вугілля.
- Оцінка і вимір показника відбиття вітриніту, розрахунок анізотропії відбиття вітриніту.
- Речовий-петрографічні класифікації вугілля і РОР.
- Прикладні вуглепетрографічні методи (визначення окислення, збагаченості вугілля, прогноз коксованості вугілля і шихт і ін.).
Проблемою є відсутність координації петрографічних, вуглехімічних досліджень, подекуди – відсутність лабораторної бази, оснащеної на сучасному рівні розвитку науки, іноді – відсутність елементарних можливостей для проведення робіт на належній висоті.
Невід'ємною складовою семінарів є практичні заняття в вуглепетрографічних, вуглехімічних лабораторіях, ознайомлення з процесами робіт в шліфувальній лабораторії.
В ході таких занять активно обговорювалися класифікації мацералів, якість приладів вимірювальної техніки по отриманню даних відбиття вітриніту. Безпосереднє знайомство з новими об'єктами, живе, невимушене обговорення питань дає змогу вирішити деякі проблеми.