Держгеонадра: Розпочато прийом заяв для визначення стратегічних проєктів у рамках CRMA

< Повернутися

27 травня 2024, 10:04

Комісія ЄС з критичних мінералів визначить їх перелік та оприлюднить на сайті організації в грудні 2024 року


23 травня 2024 набрав чинності Європейський закон про критичну сировину (Critical Raw Materials Act), який, серед іншого, передбачає сприяння в реалізації стратегічних проєктів з розробки корисних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС. Єврокомісія відкрила прийом заяв від гірничодобувних компаній про визначення проєктів з видобутку, збагачення та переробки мінеральної сировини, які становлять суспільний інтерес через їх важливість у створенні безпеки постачання сировини та функціонування внутрішнього ринку Євросоюзу та країн-партнерів.

«Стратегічні проєкти отримають низку стимулів для їх реалізації. Зокрема, їм буде забезпечений доступу до фінансів і механізмів зменшення ризиків для інвестування. Також компанії зможуть пройти процедуру з отримання спеціальних дозволів та пов’язаних з цим процесів в режимі онлайн і в стислі терміни, – пояснює Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Серед вимог до проєктів – оприлюднення у вільному онлайн доступі на ресурсі ЄС інформації про родовища та прояви мінеральних корисних копалин, що містять критичну сировину. Їх запаси й ресурси повинні бути оцінені за міжнародною класифікацію РК ООН».

Відповідно до CRM Act стратегічною мінеральною сировиною є боксит, глинозем, алюміній, бісмут, бор, кобальт, мідь, галій, германій, літій, магній металевий, марганець, природний графіт, нікель, метали платинової групи, рідкоземельні елементи для магнітів (Nd, Pr, Tb, Dy, Gd, Sm і Ce), кремній металевий, титан металевий, вольфрам. Ці мінерали мають вирішальне значення для успіху «зеленого» та цифрового переходу, а також стійкості оборонного та аерокосмічного секторів.

Кінцевий термін подачі заяв на реєстрацію проєктів – 22 серпня 2024 року, 12:00 за центральноєвропейським часом (CEST). Форма заяви доступна за посиланням: https://webgate.ec.europa.eu/df/client/dfclient/b387d5c6-48e5-4638-a4a4-71a8c65e481f

Єврокомісія підготувала посібник, що містить інформацію про те, як підготувати та подати онлайн заяву, яка потрібна супровідна інформація, які критерії та процедура оцінки проєктів, контакти для довідок тощо. Крім того, у разі потреби надрокористувачі можуть звертатися за додатковою інформацією до фахівців Держгеонадр.

Результатом реалізації стратегічних проєктів буде створення безпечних ланцюгів постачання мінералів протягом очікуваного періоду часу, враховуючи необхідні обсяги сировини та стабільність надходжень.

Джерело