ВГО «Спілка геологів України» та ПВНЗ «Інститут Тутковського» на 10-му ювілейному Міжнародному Екологічному форумі «Довкілля для України»

29.04.2013

ВГО «Спілка геологів України» та ПВНЗ «Інститут Тутковського» на 10-му ювілейному Міжнародному Екологічному форумі «Довкілля для України»

23-25 квітня у Міжнародному Виставковому Центрі міста Києва відбувся 10-й ювілейний Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України».

У виставці, що проходила у рамках цього форуму, взяла активну участь ВГО «Спілка геологів України». На спільному стенді були також представлені колективні члени Спілки: Група компаній НАДРА, яка здійснює фінансову та інформаційну підтримку громадської організації, та ПВНЗ «Інститут Тутковського», що здійснює із СГУ низку спільних соціальних на навчальних проектів.

Стенд відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Альбертович Проскуряков. Маючи геологічну освіту та кваліфікацію інженера-геолога, Олег Альбертович щиро опікується проблемами геології, особливо створенням умов для зацікавлення геологією молоді та юнацтва. Міністр із великим задоволенням зазначив, що заходи, які впроваджують представлені на стенді огранізації, є украй необхідними - це створення СГУ українських команд та організація їх участі у міжнародних геологічних олімпіадах та змаганнях в Україні, Російській Федерації та інших країнах СНД, а також створення Інститутом Тутковського геологічних класів при школах міст України, зокрема у м. Києві.

Ці освітні програми, окрім формування загальних знань про геологію, мають на меті виховання у молодого покоління вдумливого ставлення до навколишнього середовища, екологічної самосвідомості, яку пропагував наш геніальний співвітчизник — перший президент Академії наук України Володимир Іванович Вернадський.

Інший напрям діяльності, на якому фокусуються СГУ та Інститут Тутковського, пов'язаний із допомогою у впровадженні екологічно безпечних технологій гірничих робіт, рекультивації та реабілітації територій, екологічного моніторингу.

У сучасний період реалізації стратегії енергетичної галузі України, що ґрунтується на мінімізації залежності від імпортованих енергоносіїв, у тому числі переходу до розробки складновидобувних та нетрадиційних видів палива, країна стає на шляху залучення інвестицій міжнародних енергетичних компаній, таких як Shell, ExxonMobil, Chevron та інших.

Ці компанії приходять на територію України із новими "high-end" технологіями, основними критеріями яких є безпека праці та зменшення впливу на оточуюче середовище. Так, наприклад, компанія Shell працює з врахуванням вимог із захисту якості повітря й контролю атмосферних викидів, приймає міри щодо захисту ґрунтових вод та максимального скорочення використання питної води під час своєї діяльності.

У цьому сенсі Спілка геологів України разом із Інститутом Тутковського вбачають своє завдання у передачі досвіду міжнародних енергетичних компаній із збереження навколишнього середовища шляхом організації курсів та тренінгів із залученням лекторів і провідних спеціалістів цих компаній та підвищенні кваліфікації вітчизняних фахівців з метою їх подальшого працевлаштування у компанії, які будуть спільно із міжнародними операторами здійснювати проекти з видобутку вуглеводнів в Україні.

Плануючи свою роботу, громадська організація та інститут ще ефективніше об’єднають свої зусилля для створення засад збалансованого розвитку нашої держави шляхом впровадження сучасного наукового ставлення до навколишнього середовища й виховання такого толерантного ставлення у молодого покоління.

 Warning

Javascript is currently disabled. For full functionality of this site it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser .

 Warning

You are using an outdated browser. Sorry, this web site doesn't support Internet Explorer 6. To get the best possible experience using our website we recommend that you upgrade to a newer version or other web browser. A list of the most popular web browsers can be found below. It is completely free for download: